17.2 C
Athens
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

3ο Αντιφασιστικό Φεστιβάλ Παραστατικών Τεχνών

Το Αντιφασιστικό Φεστιβάλ Παραστατικών Τεχνών οργανώνεται από μια πρωτοβουλία καλλιτεχνών με ισχυρή την επιθυμία να δράσουμε ενάντια στα φασιστικά μορφώματα που απειλούν τόσο την ελληνική κοινωνία όσο και ολόκληρη την Ευρώπη. Αρνούμενοι ότι η τέχνη δεν έχει επαφή με την κοινωνία που τη γεννά, στοχεύουμε στο να δημιουργήσουμε μια πλατφόρμα συντονισμού και δράσης ανθρώπων των παραστατικών τεχνών ενάντια στον εκφασισμό των κοινωνιών μας.

Έναν χρόνο πριν, τον Μάρτιο του 2014, το 1ο Αντιφασιστικό Φεστιβάλ Παραστατικών Τεχνών έγινε πράξη στο ελεύθερο, αυτοδιαχειριζόμενο θέατρο ΕΜΠΡΟΣ (Ρήγα Παλαμήδου 2, Ψυρρή).

200 καλλιτέχνες, 40 πολιτισμικοί ακτιβιστές και 10.000 κόσμου συμμετείχαν σε μια καλλιτεχνική συνάθροιση-γέφυρα προς την κινηματική δράση, με κορύφωση τη συμμετοχή στην αντιφασιστική διαδήλωση της 21ης Μαρτίου. Τον Ιούνιο της ίδιας χρονιάς έγινε το 2ο τριήμερο φεστιβάλ στα Προσφυγικά της λεωφόρου Αλεξάνδρας, έναν τόπο μνήμης και αντίστασης, ο οποίος λόγω της πολυπλοκότητας και της ριζοσπαστικότητας της σημερινής του κατάστασης, είναι περιθωριοποιημένος. Η ενεργοποίηση των ιστορικών κτιρίων των Προσφυγικών ανέδειξε τη δυναμική της αντίστασης των κατοίκων τους, αλλά και την ακτιβιστική δράση ως έργο τέχνης, ως ποιητικό συμβάν.

Φέτος οργανώνουμε το 3ο Αντιφασιστικό Φεστιβάλ Παραστατικών Τεχνών στο θέατρο ΕΜΠΡΟΣ (Ρήγα Παλαμήδου 2, Ψυρρή) από 19 έως 29 Μαρτίου και καλούμε κάθε άνθρωπο ανεξαρτήτως θρησκείας, εθνικότητας, χρώματος, φύλου, σεξουαλικού αυτοπροσδιορισμού, ανάπηρο ή μη, να συμμετάσχει σ’ αυτήν τη μεγάλη γιορτή. Ελάτε να υπερασπιστούμε τον πλούτο της πολυπολιτισμικής κοινωνίας που σέβεται την ανθρώπινη ποικιλομορφία. Ελάτε να κάνουμε τις γειτονιές μας, τους χώρους πολιτισμού και τις πόλεις μας γέφυρες φιλίας, αλληλεγγύης και αντίστασης στην τρομοκρατία του φασισμού.

Θέση μας είναι ότι η τέχνη, άρρηκτα συνδεδεμένη με την ανθρώπινη φύση, παίρνει ως πρώτη ύλη τα κοινωνικά και πολιτικά ζητήματα και αποτελεί βασικό εργαλείο ενάντια στις φασιστικές πρακτικές θανάτου. Θέτει ερωτήματα, διαμορφώνει συνειδήσεις και αντιμάχεται τη μονολιθικότητα του δογματισμού.

Πολιτικό μας πρόταγμα είναι ότι η τέχνη συμβαδίζει με τα κινήματα αλλά δεν πλαισιώνει ατζέντες. Μπορεί να αποτελέσει η ίδια πολιτική θέση που στέκεται μέσα και έξω από το σύστημα που την απειλεί και αρθρώνει τον λόγο της διαλεκτικά: ανοίγει πεδία προβληματισμού και γίνεται εργαλείο πολιτικής χειραφέτησης χωρίς να χάνει την αυτονομία της ως δημιουργική δύναμη. Έτσι όταν η τέχνη υπηρετεί την κοινωνική ανάγκη και όταν η κοινωνική ανάγκη εμπνέει την τέχνη και την τροφοδοτεί, υπηρετείται τόσο η ποιότητα της τέχνης όσο και η τέχνη της πολιτικής.

Ο φασισμός είναι γέννημα του καπιταλισμού, του ρατσισμού, του σεξισμού και του εθνικισμού. Ο φασισμός δεν είναι εγγενές στοιχείο του ανθρώπου αλλά γεννάται κάτω από συγκεκριμένες κοινωνικές συνθήκες και για συγκεκριμένους σκοπούς. Τόσο στη σκηνή όσο και στην πλατεία του θεάτρου και στους δρόμους, ενώνουμε τις δυνάμεις και κάνουμε οίστρο της ζωής τον φόβο του θανάτου. Ενάντια στο σκοτάδι του φασισμού ανάβουμε τα φώτα της σκηνής! Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΠΕΜΠΤΗ 19/3
 
18.30 «Η Έξοδος» | Ομάδα Άνιμα

20.00 «Ο κύκλος των «μάταιων» πράξεων» του Σπύρου Τζόκα | Ομάδα Πείρα(γ)μα

21.00 Πολυφωνικό Σύνολο Χαονία (στο φουαγιέ και έξω)

21.00 Milonga από το εργαστηρι χορού Danzarín (πλ. Αγ. αναργύρων, έξω από το ΕΜΠΡΟΣ)

21.30  «Ρωμαίος και Ιουλιέτα για δυο» | Ομάδα ΙΔΕΑ

23.00 Δε Variete των Μάκη Παπαδημητρατου & Αντώνη Τσιοτσιόπουλου + guest Φοίβος Δεληβοριάς

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/3*
 
16.00-18.00 ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: «Ναζιστικό έγκλημα στη σύγχρονη Ελλάδα και άνθρωποι με αναπηρία.»

– Ανοιχτή συζήτηση της ΚΙΝΗΣΗΣ ΧΕΙΡΑΦΕΤΗΣΗΣ ΑμεΑ: ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΑΝΟΧΗ

– Προβολή Ντοκιμαντέρ του Ρόμπερτ Κριγκ «Ανάξιος για να ζήσει» «Unworthy of Living» Lebensunwert, Γερμανία, 2005, 45’
– Εισηγήσεις: «Από τη σιωπηλή υποστήριξη ως την ολοκληρωτική διάπραξη, ο νόμος της σιωπής και ο ρόλος των αντιφασιστικών κινημάτων»

Εισηγητές:

Αντώνης Ρέλλας (σκηνοθέτης, ακτιβιστής με αναπηρία)

Αντώνης Σκορδίλης (δημοσιογράφος)
18.00 «Ο Ριγκολιός» | Ομάδα Plasters

20.00 «4ο Σώμα» | Χοροθέατρο ΔΑΓΙΠΟΛΗ ( Κίνηση Καλλιτεχνών με Αναπηρία)-

21.00 «Βόϋτσεκ» | Ομάδα Σημείο Μηδέν

22.30 «Μπροζ Γκρεμόζ» | Masterz of Stringz

23.30 LIVE Δανάη Παναγιωτοπούλου

* Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β και C

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3*

11.00 «Αίσωπος – Αδελφοί Γκριμ» παιχνίδι | Ομάδα Τόπι

13.00 ΠΡΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΕΜΠΡΟΣ για τη συμμετοχή στην πορεία για την Παγκόσμια μέρα κατά του φασισμού και του ρατσισμού

18.00-21.00 ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: Αγώνας κατά του στιγματισμού οροθετικών ατόμων και sex workers | Ομάδα Δράσης ενάντια στην Αστυνομική βία/αυθαιρεσία και τον Εκφασισμό της Καθημερινότητας​

– Αποσπάσματα της παράστασης: «Sex Trafficking» | Ομάδα Όνειρο

– Συντονισμός Συζήτησης: Απόστολος Μιχαηλίδης

Εισηγήσεις:

α. Κατερίνα Μάτσα (ψυχίατρος): Κοινωνική κρίση και «αποδιοπομπαίοι τράγοι»: από τον στιγματισμό στον εξοστρακισμό και τη διαπόμπευση

β. Ζακ Κωστόπουλος (ακτιβιστής): Σιωπή, προκατάληψη και στίγμα: ένα επικίνδυνο κοκτέιλ

γ. Κωσταντής Καμπουράκης (Σύμβουλος Εξαρτήσεων, μέλος του ΔΣ της Act up) & Μαρία Καραμητσοπούλου (ανθρωπολόγος):  Νεοφιλελεύθερα αδιέξοδα: το παράδειγμα των ακρωτηριασμένων σωμάτων στους “βόθρους” της Φυλής

– Συζήτηση με το κοινό
– Έκθεση φωτογραφίας«Ανδρικό Τράφικινγκ: Αττική – Ανθρώπινες Μηχανές» στο Φουαγιέ

(Τις μαρτυρίες του έργου“Sex Trafficking”, ενισχύουν οι φωτογραφίες του Paolo Patrizi με τίτλο «Migrant Sex Workers», καθώς και φωτογραφίες της Αλεξάνδρας Μένογλου και του Κωσταντή Καμπουράκη, τραβηγμένες στον Ελαιώνα και το Σταθμό Λαρίσης, από το φωτογραφικό αρχείο της ACTUP)
– Προβολή ντοκιμαντέρ «Ruins» της Ζωής Μαυρουδή (με ελληνικούς υπότιτλους) στο Φουαγιέ

21.00 «Α- Στερητικό» | Ομάδα Συντεταγμένοι

23.00 LIVE Sexy Christians, Didi Fadul & Afro Cargo
*Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β και C, από τις 18.00 εθνικές κουζίνες – Αφγανιστάν, Σουδάν, Συρία

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3*
12.00 «Ο Καραγκιόζης θέλει ειρήνη» θέατρο σκιών για παιδιά

13.00 Εργαστήριο για παιδιά «Ξε-περνώντας τα Σύνορα» | Oμάδα «Απο το Μηδέν στο Άπειρο»

15.00-17.00 Συζήτηση: «Το κατηγορητήριο της Χρυσής Αυγής -Οι μαρτυρίες των θυμάτων»

– Εισηγήσεις από εκπροσώπους της Πολιτικής Αγωγής του Αντιφασιστικού Κινήματος και του Δικτύου Καταγραφής Ρατσιστικών Επιθέσεων.

Εισηγητές:

α. Θανάσης Καμπαγιάννης (εκπρόσωπος της Πολιτικής Αγωγής του Αντιφασιστικού Κινήματος

Εκπρόσωπος του Δικτύου Καταγραφής Ρατσιστικών Επιθέσεων)

β. Φίλοι και Συγγενείς Παύλου Φύσσα

γ. Προσωπικές μαρτυρίες θυμάτων των φασιστικών επιθέσεων

17.30 «Εβίβα»

19.00 «Βρωμιά» του Robert Schneider | Σελίδα 231

20.30 Αδέσποτες Σκύλες στο Βαλς των βρώμικων δρόμων 4

10.30 LIVE Γιουσουρούμ, Νατάσσα Μωϋσόγλου, Μάνος Πυροβολάκης

*Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β και C, από τις 18.00 εθνικές κουζίνες – Αφγανιστάν, Σουδάν, Συρία
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 23/3
16.00-18.00 Συζήτηση: «Θεσμικός Ρατσισμός ή  Η τέχνη του αποκλεισμού» | Από την Κίνηση Καλλιτεχνών με Αναπηρία

– Το Π.Δ. 370/1983 ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ περί φοίτησης στις δραματικές σχολές για εκείνους/ες που δεν τηρούν προδιαγραφές «κανονικότητας»

Εισηγητές:

Αντρέας Κουζέλης (κοινωνιολόγος, συγγραφέας)

Αντώνης Ρέλλας (σκηνοθέτης, ακτιβιστής με αναπηρία)

Μάνια Παπαδημητρίου (ηθοποιός, σκηνοθέτις)

Σωτήρης Δανιγγέλης (blogger, υπεύθυνος επικοινωνίας)

18.00 Δήμητρα Σύρου

19.00 «Ανθρώπινοι ζωολογικοί κήποι» | Quilombola

20.00 «Πείνα» του Κνουτ Χάμσουν | Πέρης Μιχαηλίδης-

21.15 «Το Ρωμαϊκό Λουτρό»

23.00 LIVE Αγγελική Τουμπανάκη and the Brass Bastardz

ΤΡΙΤΗ 24/3
 
16.00-18.00 ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: Ιθαγένεια για όλα τα παιδιά
– Mιχάλης Afolayan
– Eργαστήριο Αφρικανικών Κρουστών: «Tαξιδεύοντας στις πολλυρυθμίες της Δυτικής Αφρικής | Πολιτιστικό Kέντρο Aφρικανικής Tέχνης anasa

– Mίνι συναυλία με μαθητές της σχολής Shahid Silan (Σαχιντ Σιλαν)
– Συγκρότημα παραδοσιακών χορών | Πολιτιστικό Κέντρο Κουρδιστάν
– Χορευτικό συγκρότημα Κοινότητας Αγίου Μαυρικίου

18.00-20.00 Συζήτηση: Ιθαγένεια, Άσυλο, Ένταξη: Οι μεταναστευτικές οργανώσεις & κοινότητες, Η δεύτερη γενιά | «Citizenship, Asylum, Integration»

Συντονισμός: Άντα Παπαϊωάννου  (Generation 2.0)

Εισηγητές:

– Νίκος Odubitan και  Άντα Παπαϊωάννου  (Generation 2.0): «Ιθαγένεια και ένταξη δεύτερης γενιάς»

«Citizenship and integration of second generation»

– Yunous Muhamadi  (Φόρουμ Προσφύγων): «Πολιτικές για το Άσυλο» «Asylum policies»

– Addisalem Abebe  (Ένωση Αφρικανών Γυναικών): «Γυναίκες, νομιμοποίηση, πολιτογράφηση»

«Women, legalization, naturalization»

– Joanna Ragasa (Kasapi and DIWATA, εκπρόσωπος του Υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής): «9 Προτάσεις για τις Πολιτικές για την Ιθαγένεια» «9 proposals for the policies on citizenship»

20.00 Καλλιτεχνικές εκδηλώσεις ακτιβιστών Generation 2.0 | Ομάδα Πολυ-ALWAN «Τα καθημερινά των μεταναστών»

23.30 LIVE Hip-hop βραδιά κατά του φασισμού: Brak- Χνάρια, Lyrical Punishment, Tiny Jackal, Mistah Rude

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/3
16.00-18.00 ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: «Which side are you on» | Τέχνη εν Κινήσει

 

Συζήτηση: «Σύγχρονη πολιτική τέχνη: πώς θα γίνουμε κοινωνικά παρεμβατικοί & πολιτικά επικίνδυνοι» | 
Τέχνη Εν Κινήσει

Συντονισμός Συζήτησης: Αγγελική Τόμπρου

Ομιλητές/αρχικοί εισηγητές:

– Μιχάλης Παπαμακάριος (δημοσιογράφος, συγγραφέας)

– Βασίλης Κουκαλάνι (ηθοποιός, σκηνοθέτης, μέλος της Αντιφασιστικής Πρωτοβουλίας Παραστατικών Τεχνών)

– Παύλος Αναστούλης (μέλος της συλλογικότητας Τέχνη Εν Κινήσει)

18.00 ΣΤΕΝ.

19.30 Η ακτιβιστική Ομάδα Θέατρο του Καταπιεσμένου παρουσιάζει τη συμμετοχική παράσταση θεάτρου φόρουμ «Πλην Όμως»

22.30 LIVE Magic de Spell & Γιάννης Παλαμίδας | Mc Yinka | Φράξια | Παυλέας, Μαρία, Νίκος (JazzMatazz)

ΠΕΜΠΤΗ 26/3

16.00-17.00 Παρουσίαση-βιντεοπροβολή με θέμα τα Κέντρα Κράτησης-Στρατόπεδα Συγκέντρωσης Μεταναστών | Ανοιχτή Πρωτοβουλία ενάντια στα κέντρα κράτησης
17.00-19.45 Συζήτηση: «Διάχυση εθνοκεντρικής ρητορικής στην αριστερά, συμμαχίες και κινήματα στην Ευρώπη | HIT AND RUN
Εισηγητής: Λευτέρης Βασιλόπουλος (συντάκτης Hit and Run)

Ομιλητές:

Στέλιος Ελληνιάδης (δημοσιογράφος)

Τάσος Κωστόπουλος (δημοσιογράφος)

Άντα Διάλλα (ιστορικός)

Κώστας Παπαδάκης (δικηγόρος)

20.00 «KISKA» | Ομάδα ChameleoN

21.12 «Ο Ρόζενκραντζ και ο Γκίλντενστερν είναι νεκροί» | Ομάδα Εν Δράσει

23.00 LIVE Burger Project

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/3* 

18.30 «Ιστορίες του κοινού» | Ομάδα PlayBack Ground

20.00  «Kassandra» | Ομάδα 1+1=1, Δέσποινα Σαραφείδου

21.00 Κενό Δίκτυο «Οπλισμένες Λέξεις ενάντια στον φασισμό»

– Ανοιχτή συζήτηση: «Το πνεύμα & η γενεαλογία του ναζισμού και του φασισμού. Ρίζες και προτάγματα της ναζιστικής και φασιστικής αφήγησης.»

Ποιές ήταν οι αιτίες αλλά και οι ρίζες μέσα από τις οποίες το ναζιστικό και το φασιστικό μόρφωμα εμφάνισε το σκοτεινό του πρόσωπο στον Κόσμο; Ήταν κάποιο ειδικό προϊόν μονάχα της Ιταλίας και της Γερμανίας όπου πρωτοεμφανίστηκε; Ήταν απλά συμπαιγνία των μεγαλοαστών ή αντιθέτως χρησιμοποίησε απλά το φόβητρο της προέλασης του κομμουνισμού για να εκφράσει ένα νέο αντιδραστικό πρόταγμα που συνθέτει ετερόκλητα χαρακτηριστικά στην τελική μορφή που ονομάστηκε «ολοκληρωτισμός»; Ποιές οι σχέσεις του με τον ρομαντισμό, την τεχνοκρατία και τον μοντερνισμό; Τέλος το θέμα αυτής της παρουσίασης θα έχει να κάνει και με τις βαθύτερες κατά την γνώμη μας ρίζες από τις οποίες το φασιστικό τέρας, συνεχίζει να εμφανίζεται και μάλιστα με μαζικότητα στις κοινωνίες του 21ου αιώνα, ρίζες που εάν δεν γίνουν κατανοητές δεν μπορεί να συγκροτηθεί θεωρία και δράση ικανή να πολεμήσει με ουσιαστικούς όρους ενάντια στα φασιστικά και ναζιστικά μορφώματα.

Ομιλητές / εισηγητές από την συλλογικότητα Κενό Δίκτυο:

Γιάννης Ραουζαίος (αρθρογράφος, συγγραφέας)

Γιώργος Σπυρόπουλος (διδάκτωρ Πολιτικών Επιστημών)

και σύντροφοι από άλλες συλλογικότητες

– Μulti media δράση ποίησης

Ποίηση:  Σίσσυ Δουτσίου, Γιάννης Ραουζαίος, Τάσος Σαγρής, Oρέστης Μπατάκης, Στέλλα Καλογήρου,  Κατερίνα Ζησάκη, Πηνελόπη Δ.

Sound: d.j. Junior X / d.j. War VIDEO ART: Void Optical Art Laboratories

22.50 LIVE EleKtroBalKana, Cruel Anagrams

*Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β,C

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/3*

11.00 «Ακούς τη Γιορτή;» παιδική παράσταση | Τα Τσόκαρα

12.30  «Τα Αδύνατα Δυνατά – ο μικρός Νεόφυτος σε περιπέτειες» παιδική παράσταση | Πολιτιστική Εταιρεία ΦΡΕΟΝ

14.00-19.00 ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: «Η εκπαίδευση αλλιώς… ή τα σχολεία πάνε ένα βήμα εμπρός». Σύγχρονες προσεγγίσεις σε μια κοινωνία σε μετάβαση από εκπαιδευτικούς και παιδιά με όπλο την τέχνη.

ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΔΙΣΤΟΜΟΥ:

Φρόσω Δουρή, δασκάλα (μέλος της Αντιφασιστικής Κίνησης Διστόμου): Μια βιωματική προσέγγιση στο σχολείο για τη σφαγή του Διστόμου (1944)

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΑΔΑ «ΤΟ ΣΚΑΣΙΑΡΧΕΙΟ- ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΙ ΨΗΛΑΦΙΣΜΟΙ για ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ»:

εισηγήσεις, προβολές & ανοιχτή συζήτηση :

– Χαράλαμπος Μπαλτάς (δάσκαλος, μέλος της παιδαγωγικής ομάδας «Το Σκασιαρχείο»): «Απαγορευμένη γνώση: η περίπτωση της λογοκρισίας του αναγνωστικού “Οι φιλίες των παιδιών» (2014)»

– Συζήτηση (20΄)

– Νίκος Θεοδοσίου (σκηνοθέτης, μέλος της παιδαγωγικής ομάδας «Το Σκασιαρχείο): «Η ματιά των νέων στα σύγχρονα προβλήματα της κοινωνίας (κρίση, ανεργία, ρατσισμός)»

Προβολή μαθητικών ταινιών μικρού μήκους:

Άρτεμις και Αλέξανδρος: Ένα ταξίδι, 10’, Μουσικό Σχολείο Αλίμου

Όμορφη μέρα, 11’4’’, 13ο ΓΕΛ Περιστερίου

Επείγον Περιστατικό, 6’, Γυμνάσιο Λ.Τ Παξών)

Στη γη του πουθενά, 6’, Γυμνάσιο Λ.Τ Κουφονησίων

Θα δούμε, 11’3’’, 1ο ΓΕΛ Κερατσινίου

Αντιγόνη, 10’23’’, Ομάδα Απαισιότατες 4

Το πολύχρωμο χωριό, 4’17’’, Δημοτικό Σχολείο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Αλσούπολης.

Συνολική διάρκεια προβολών: 59 λεπτά

Συζήτηση (30΄)

Προβολή ταινίας: «Ο δάσκαλος που άφηνε τα παιδιά να ονειρεύονται» (2006, 90′)  του Daniel Losset – διακίνηση και υποτιτλισμός Παιδαγωγική Ομάδα «Το Σκασιαρχείο – πειραματικοί ψηλαφισμοί για ένα σχολείο της κοινότητας»

Συζήτηση για την αντιφασιστική εκπαίδευση και το σχολείο που ονειρευόμαστε (60΄)

– Έλενα Μολασιώτη & Αθηνά Καρανάση (δασκάλες): «Tribute to Salvador Dali» (5′, 2014) – ένα μαθητικό φιλμ του 35ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών

ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
 
19.00  Project- «Οδύσσεια» | Ομάδα Patari

20.00 «Ικέτιδες» του Αισχύλου

21.40 «Το Θείο Τραγί»

23.00 LIVE αγόριαstonilio

*Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β και C | 12.00-15.00 Ξενάγηση στο Μουσείο πολιτικών εξόριστων Άη Στράτη

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/3 *

12.00 Mr. & Mrs Bubble παιδική παράσταση
13.30 «Θεατροδρόμιο Κουατακέρου» | Ομάδα Άκρων

15.00-17.00 Κοινή συνέλευση Αντιφασιστικού Φεστιβάλ Παραστατικών Τεχνών & ελεύθερου αυτοδιαχεριζόμενου θεάτρου ΕΜΠΡΟΣ: «Πρώτος απολογισμός και η συνέχεια»

17.30 «Επιμένω» πολιτική performance, εναέρια πανιά | Βάσια Τσώτσου

18.15 12 «Βικτώρια City» | Χορδές & Νατάσσα Νταϊλιάνη

19.15  «Η Ιστορία του Ζωολογικού Κήπου» | Ομάδα ΘΕ.Α.ΜΑ (Κίνηση Καλλιτεχνών με Αναπηρία

20.15 «Passport Project 2» | Zp 87

21.45  «Delos Project» |Φένια Παπαδόδημα,  φιλοξενούμενος ο Δημήτρης Αποστολάκης

23.00 LIVE Radio Sol & Muchatrela

*Παράλληλες δράσεις: 18.00-22.00 Δωρεάν τεστ H.I.V, ηπατίτιδας Β και C

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Σχετικά Άρθρα

Τελευταία Άρθρα