22.7 C
Athens
Κυριακή, 14 Απριλίου, 2024

Το νέο προεδρείο του ΠΣΑΤ

Νέα Διοίκηση, Πρωτοβάθμιο και Δευτεροβάθμιο Πειθαρχικό Συμβούλιο καθώς και Εξελεγκτική Επιτροπή απέκτησε ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αθλητικών Συντακτών (ΠΣΑΤ) για τα επόμενα τρία χρόνια, μετά τις αρχαιρεσίες, που πραγματοποιήθηκαν χθες, Δευτέρα 28 Μαΐου. Νέος πρόεδρος εξελέγη ο Σωτήρης Τριανταφύλλου ενώ από τα συνολικά 13 μέλη της νέας σύνθεσης μόλις τρία ήταν και στο προηγούμενο Δ.Σ.! Ο Αντώνης Αντωνόπουλος, η Αγγελική Βύζικα και ο Σωτήρης Παιδάκης!

Στην ιστορία του Συνδέσμου πρόεδροι έχουν εκλεγεί άλλοι δέκα πρόεδροι: οι Αθανάσιος Σέμπος (1953, 1959-61), Χρήστος Σβολόπουλος (1953-55, 1957-59, 1961-62, 1964-65, 1966-69, 1972-76), Δημήτρης Καπλάνογλου (1955-57), Πάνος Μακρίδης (1963-64), Κώστας Σισμάνης (1965-66), Α. Σιδηρόπουλος (1969-71), Ανδρέας Σακαλής (1971-72), Πέτρος Λινάρδος (1976-92), Ιωάννης Θεοδωρακόπουλος (1992-2006) και Παύλος Γερακάρης (2006-2012).

Συνάμα, ισοβάθμησαν για την τελευταία εκλόγιμη θέση των μελών οι Δημήτρης Κανελλάκης και Κώστας Πιτιακούδης και για την πλήρωση της 8ης θέσης θα διενεργηθεί κλήρωση, παρουσία των δύο ισοψηφησάντων μελών.

Σύμφωνα με το πρακτικό της Εφορευτικής Επιτροπής ψήφισαν 580 μέλη, που είχαν δικαίωμα ψήφου. Στα 580 ψηφοδέλτια για το Δ.Σ. υπήρξαν 578 έγκυρα και 2 άκυρα.

Οι υποψήφιοι έλαβαν:

Για το Δ.Σ.

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Τριανταφύλλου Σωτήρης 348 (εκλέγεται), Δάρας Ιωάννης 195, Πασαλίδης Αλκιβιάδης 29.

Α’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αντωνόπουλος Αντώνης 319 (εκλέγεται), Μαμουζέλος Ιωάννης 171.

Β’ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Καραλής Ιωάννης 308 (εκλέγεται), Γκομώλης Νικόλαος 168.

ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Νταβέλος Θεόδωρος 289 (εκλέγεται), Χήτας Ξενοφών 212.

ΤΑΜΙΑΣ: Βύζικα Αγγελική 264 (εκλέγεται), Γιαννόπουλος Νικόλαος 198.

ΜΕΛΗ: Αμερικάνου Χριστίνα 177 (εκλέγεται), Ντάλτας Κωνσταντίνος 169 (εκλέγεται), Ασβεστάς Αριστείδης 163 (εκλέγεται), Τραπεζανίδης Γεώργιος 148 (εκλέγεται), Παιδάκης Σωτήριος 146 (εκλέγεται), Μίνος Γεώργιος 141 (εκλέγεται), Κορακής Ιωάννης 139 (εκλέγεται), Κανελλάκης Δημήτριος 119, Πιτιακούδης Κωνσταντίνος 119 (για την πλήρωση της 8ης θέσης θα διενεργηθεί κλήρωση, παρουσία των δύο ισοψηφησάντων μελών), Τσώνης Νικόλαος 118, Παπαδόπουλος Ιωάννης Μάριος 117, Νικολετοπούλου Ήρα 116, Παπαδοπούλου Μαρία 114, Κουβαράκης Χαράλαμπος 108, Παπανικολάου Δημήτριος 108, Τσάμης Σπυρίδων 103, Κωνσταντακόπουλος Δημήτριος 97, Δημητρίου Δημήτριος 85, Ζίκουλη Ευφροσύνη 84, Ζαμπάρας Νικόλαος 81, Λάβδας Ιωάννης 76, Σηφάκης Νικόλαος 75, Τάτσης Γρηγόριος 72, Τσαϊνης Ιωάννης 72, Σιαφάκας Στάμος 62, Καρζής Γεώργιος 53, Τσούτσικας Βάιος 51, Παπανικολάου Ευφροσύνη 48, Χρυσός Εμμανουήλ 48, Χατζηδημητρίου Κωνσταντίνος 37, Κουλουμπέρης Βασίλειος 26, Κυριακόπουλος Ανδρέας 20.

Για τα ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ

Στα 580 ψηφοδέλτια για τα Πειθαρχικά Συμβούλια και την Εξελεγκτική Επιτροπή βρέθηκαν 577 έγκυρα και 3 άκυρα. Οι υποψήφιοι έλαβαν:

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ: Καρύδας Δημήτριος 288 (εκλέγεται), Κούρκουλος Ιωάννης 278 (εκλέγεται), Αθανασόπουλος Χρήστος 210 (εκλέγεται), Παπαγεωργίου Χαρίλαος 184.

ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΟ: Πατσουράκος Λάζαρος 303 (εκλέγεται), Γερακάρης Παύλος 282 (εκλέγεται), Λινάρδος Πέτρος 257 (εκλέγεται), Χαζάπης Αντώνιος 200 (εκλέγεται), Αργυρίου Ιωάννης 181 (εκλέγεται).

Για την ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Αλυσανδράτος Ευάγγελος 338 (εκλέγεται), Αθανασίου Γεώργιος 185 (εκλέγεται), Νικόπουλος Νικόλαος 179 (εκλέγεται).

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Σχετικά Άρθρα

Τελευταία Άρθρα